fbpx

Nie ma gadki czyli jak rozmawiać z Popovichem?

9

Trener Gregg Popovich cieszy się w NBA pewną reputacją. Jego blisko 62% zwycięstw w trenerskiej karierze, dwukrotne zdobycie nagrody Trenera Roku i czterokrotne wywalczenie mistrzostwa z drużyną Spurs, której poświęcił już 18 lat swojego życia (pracuje tam od rozpoczęcia swej przygody trenerskiej), czynią z niego łakomy kąsek dla reporterów sportowych. Dziennikarze największych telewizji w USA lgną do Popovicha jak muchy do lepu, podczas krókich przerw pomiędzy kwartami, w nadziei na usłyszenie kilku słów komentarza. Niestety dla nich, Pop, delikatnie mówiąc, nie jest łatwym rozmówcą. Zresztą, zobaczcie sami…

#Dosłowność

Popovich zawdzięcza swój sukces dbałości o detale. Jeśli ktoś pyta, czy może z nim zamienić dwa słowa, to nie powinien potem liczyć na więcej. Fair enough?

To samo tyczy się ilości pytań. Chociaż Craig Sager, ze względu na swój staż, może liczyć na specjalne względy (chociaż i jemu dostało się po uszach za prośbę rozmowy podczas rozgrywek przedsezonowych), to jednak cierpliwość Coacha ma swoje granice. Bardzo jasno określone.

#Bycie przygotowanym

Nikt nie ma prawa marnować cennego czasu Popovicha. Dlatego reporterzy absolutnie muszą być przygotowani do rozmowy z nim. Być może ćwiczą swe pytania na miesiąc wcześniej, być może umawiają się między sobą, kto o co zapyta i kiedy, tego nie wie nikt, oprócz nich. Faktem jest jednak, że w obliczu Trenera cały misterny plan idzie zawsze w [email protected]#$u, słowa więzną w gardle, język się plącze, a myśli uciekają z łepetyny cholera wie dokąd. A jeśli popełnisz błąd i strzelisz durnotę w pierwszym pytaniu, jest pozamiatane. Pop zgasi cię jak peta.

#Nie drąż tematu

Jeśli Trener łaskawie odpowiedział na twoje supermądre pytanie (które jemu wydaje się kolejnym superdurnym pytaniem dziennikarza), to nie drąż tematu, tylko oddaj głos do studia. W przeciwnym wypadku… patrz ostatnie zdanie poprzedniego akapitu.

https://www.youtube.com/watch?v=7or145LgvX0

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

9 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Świetny trener, wie jak przemówić do zawodników. Bez niego SAS nie pokazywaliby tej samej, skutecznej gry co roku. Btw. na pierwszej fotce trochę podobny do Al’a Bundy’ego ;P

  (8)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  @BLC małe sprostowanie:

  Pop oddał nie 18 a 25 lat swojego życia San Antonio ;). Mianowicie od ’87 do ’92 był asystentem w SAS, potem do ’94 w GSW. Od ’94 do ’96 pełnił w SAS funkcję gma, no i wiadomka od ’96 główny trener.

  Przedostatni wywiad najlepszy 😉

  (5)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  @up:miałem na myśli czas, gdy był HC w Spurs. Przy okazji, gdzieś mi to zginęło w edycji, 62% zwycięstw w playoffs. W regular season ma 68… kozak!

  (5)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Pamiętam nawet jak w tym sezonie oglądałem jeden mecz Spurs i w połowie komentatorzy rzucali monetą o to kto będzie gadał z Gregiem. Like a BOSS!!!!!!!

  (5)

Komentuj

Gwiazdy Basketu