fbpx

Trey Burke: mały, ale kozak

10

# Już jako pięciolatek był tak dobry, że w dziecięcej lidze musieli zmienić dla niego zasady. Zakazano mu wchodzić na atakowaną połowę kiedy drużyna przeciwna była w posiadaniu piłki. Inaczej nie potrafili dotrzeć z nią choćby na środek parkietu!

# Kiedy miał dziewięć lat, ojciec (trener koszykówki) nakazał mu wszystkie czynności wykonywać słabszą, lewą ręką. Obejmowało to: mycie zębów, spożywanie posiłków czy malowanie płotów.

# W pierwszej klasie liceum dostał się do szkolnej reprezentacji, ale nie grał wiele. Za to trenował już dwa razy dziennie z lokalnym trenerem Anthony Rhodmanem.

# W drugiej klasie odegrał kluczową rolę w zdobyciu licealnego mistrzostwa stanu.

# W trzeciej klasie jako drużyna odpadli w regionalnych finałach, ale Burke był już dominującym graczem.

# W czwartej klasie sezon zakończyli z bilansem 26-2. A cały, czteroletni pobyt w szkole średniej Trey zakończył z rekordem 97-5.

# Na drugim roku uczelni razem z zespołem Michigan dotarł do wielkiego finału NCAA i jako lider drużyny niemal w pojedynkę trzymał zespół w grze. Był pewniakiem kiedy presja była największa, a jego wyrównująca wynik trójka czy ogromnie efektowny blok (faul) przypieczętowały przyszłość Treya.

# Dziś jest pewniakiem do gry w NBA, mimo swoich 185 centymetrów i niezbyt imponującej szybkości, a sympatycy jego talentów uważają, że pójdzie w ślady Chrisa Paula. Podobnie jak CP3 jest urodzonym przywódcą, twardym i nieustępliwym, gotowym wydrapać przeciwnikowi oczy dla wygranej.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja też jak uczyłem się rzucać drugą ręką robiłem wszystkie czynności lewą… nie pytajcie jakie 😀

  (21)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  nic specjalnego szczerze mówiąc ale może będzie z niego solidniacha jak z Avery Bradley’a, all-star wannabe 😉

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Wszytko dobrze, gdyby nie ten Alfonso ^^

  PS trening na Bosu => moje przekleństwo xD Ale przyznam, daje niezłe efekty.

  (1)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Każda ekipa chciała byc mieć takiego walczaka w swojej ekipie. “…którzy mają u steru Kyrie Irvinga, prawdopodobnie najlepszego PG ligi na wschodnim wybrzeżu ” z calą moja sympatią do Uncle Drew najlepszy PG na wschodzie to Rose 😉

  (-4)

Komentuj

Gwiazdy Basketu