fbpx

Zmiany na stanowisku szkoleniowca Team USA

15

Jak wiadomo, po siedmiu latach piastowania urzędu szkoleniowca Team USA, Mike Krzyzewski zrezygnował, odchodząc w glorii i chwale oraz świecąc kolekcją złotych medali olimpijskich.

Jako dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatów do objęcia schedy po Krzyzewskim wymienia się: Gregga Popovicha oraz Doca Riversa.

I choć posada trenera kadry narodowej wiąże się z niebywałą presją i odpowiedzialnością, a Popovich przez lata unikał zaangażowania w sprawy reprezentacji – to właśnie Gregg jest głównym celem menedżera Jerry Colangelo. Akcje Riversa także stoją wysoko z uwagi na szacunek, jakim darzą go największe gwiazdy ligi.

Jak myślicie: który nadałby się lepiej? My stawiamy na Poppovicha, facet najlepiej w lidze wykorzystuje potencjał całego składu oraz nie komplikuje gry. Ma słuszne, sprawiedliwe podejście, a w imię sukcesu drużyny nie boi nadepnąć na odcisk nikomu.

Pamiętacie wydarzenia tegorocznego All-Star Game? Podczas jednej z przerw na żądanie Pop rozrysował zagrywkę pod Dwighta Howarda. Kiedy jednak obejrzał się za siebie zobaczył centra LA ubranego w dresy, szczerzącego się do publiczności i nie zwracającego nań uwagi. Zdaniem naocznych świadków, w powietrze poleciało kilka soczystych przekleństw. Pytani o to wydarzenie Tim Duncan i Tony Parker stwierdzili: “dla nas to nic nowego…”

Z całym szacunkiem dla Riversa, nie ma w tej chwili lepszego trenera w lidze niż Popovich. Ilekroć podczas meczów liga wpina mu mikrofon w marynarkę można być pewnym usłyszenia prawdziwych trenerskich pereł, ostatnie:

Uwaga chłopaki, każdy który od teraz spudłuje rzut osobisty kupuje mi nowy samochód…

1

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  No czy ja wiem ale jak tam chce USA bo moim zdaniem to Rivers bardziej by się nadawał ma dryg do tego aby być tym krzyczącym na największe gwiazdy USA i tyle ale dla Popa też mam szacunek i niech robią jak chcą

  (0)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  @Ketez Mówisz o tym byłym asystencie Riversa? Popovich i Rivers, obaj się nadają, chociaż wolałbym Riversa.

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Brq tak On mówi O Thibodeau…trenerze Chicago. Nawiasem mówiąc Coach of the Year bodajże 2010 lub 2011. I wg wielu najlepszym defensywnym Kołczem w Nba. Please Bitch…a little respect.

  (0)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Thibodeau jest świetnym defensywnym coachem, lecz przy tym jest przeciętny w ofensywie. A team USA raczej atakuje a nie broni

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Odpowiedz

  Owszem. Nie ujmuję nic Tomowi, ale nie jest tak charyzmatycznym “Kołczem” co Popovich, Rivers czy Krzyzewski.

  (0)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  @Eragon19

  no ty chyba człowieku oszalałeś 🙂 a chociażby efektowne kontry teamu USA to skąd się biorą, z ofensywy ? USA niszczy wszystkich właśnie przede wszystkim monstrualną obroną !

  (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu