fbpx

FBI: gracze New York Knicks w latach 80-tych sprzedawali mecze

5

3 września w Stanach miała miejsce premiera książki niejakiego Briana Tuohy. Autor wyjawia w niej m.in. tajemnicę prowadzonego przed laty pewnego śledztwa FBI. Na światło dzienne wypływają dokumenty, z których wynika, że na początku lat 80-tych zawodnicy New York Knicks mieli celowo poddawać mecze. Mówimy o sezonie 1981/82 kiedy to Knickerbockers wygrali zaledwie 33 spotkania i nie awansowali do playoffs.

Ko%ainiści ze składu Knicks ustawiali mecze jako przysługa dla ich dealera, który stawiał grube pieniądze przeciwko anemicznemu wówczas zespołowi – wynika ze śledztwa prowadzonego w tamtych czasach przez FBI. Dochodzenie wykazało, że trzej zawodnicy “heavy users of co%aine” byli w zmowie z ich dostawcą “jednym z największych handlarzy białym proszkiem na wschodnim wybrzeżu”.

1

Raport nie wyszczególnia konkretnych nazwisk, a raczej są one skutecznie utajnione. Znane są za to kwoty, liczba transakcji, wysokość zakładów oraz wypłat. Mówimy o sześciu lub siedmiu przypadkach celowego sprzedania meczu.

Dla przypomnienia, ówcześni Knicks byli prowadzeni przez niejakiego Micheala Raya Richardsona (średnia 17.9 punków, 6.9 zbiórek, 7 asyst) , który w 1986 roku otrzymał dożywotni zakaz występów w NBA za trzykrotne niezaliczenie testu narkotykowego.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

5 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nie wydaję mi się ,żeby J.R był ,aż tak głupi i bezmyślny . Pare razy poszedł na jakieś grubsze melo i skończyło się jak się skończyło . Nie ma sensu doszukiwać się tu jakiś przekrętów

  (6)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mike9204
  Odpowiedz

  kuzwa niech sezon sie już zacznie bo już nie chcie mi sie takich spekulacji, plotek i doniesień z dupy czytać…… NIECH JUŻ ZACZNĄ GRAAAC !! 😉

  (21)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Gadom
  Odpowiedz

  “co myślicie o minionych playoffs w wykonaniu J.R. Smitha (po 30 punktów w końcówce sezonu, po 12 w istotnych grach playoffs)” – Dajcie spokój. To brzmi jak teoria spiskowa Macierewicza.

  (20)

Gwiazdy Basketu