fbpx

Najlepsze piątki NBA 2013/14 wybrane -> pierwszoroczniacy

14

Dziś w nocy wybrano piątki najlepszych rookies NBA sezonu 2013/14.

Dla przypomnienia: wyróżnienie przyznaje się rokrocznie licząc od sezonu 1962/63. Chłopaków wybierają trenerzy klubów NBA, z zastrzeżeniem, że nie można głosować na zawodnika własnej drużyny. Wśród pierwszoroczniaków wskazuje się pierwszą i drugą najlepszą piątkę tzw. All-Rookie Team. Gracz otrzymuje 2 punkty, za każde wskazanie do pierwszej piątki oraz 1 punkt za selekcję do drugiej piątki All-Rookie Team.

Pięciu zawodników z najwyższą, łączną sumą punktów tworzy All-Rookie First Team, kolejna piątka to All-Rookie Second Team. W przypadku takiej samej ilości punktów u kilku zawodników, piątkę rozszerza się. Pozycja, na których występuje dany zawodnik nie ma znaczenia, dla przykładu w 2008 roku w pierwszej piątce mieliśmy czterech skrzydłowych i obrońcę, byli to: Kevin Durant, Al Horford, Luis Scola, Al Thornton i Jeff Green.

Kto zwyciężył w tym roku? Gotowi?

1/ Michael Carter-Williams

MCW otrzymał maksymalną, możliwą do zdobycia sumę punktów (250, 125 wskazań do pierwszej piątki)

Bądźmy szczerzy, Sixers rozegrali fatalny sezon (19-63) w tym zaliczyli rekordową serię 26. kolejnych porażek, w połowie sezonu rozmontowali ekipę zaciskając kciuki na przyszłość. Przyszłość, która niewątpliwie będzie zorganizowana wokół talentu Michaela Cartera Williams, młodego rozgrywającego ekipy.

Średnie: 16.7 punktów, 6.3 asyst, 6.2 zbiórek. Tylko Magic Johnson i Oscar Robertson wykręcali podobne cyferki w swym pierwszym sezonie w lidze. Okazuje się też, że MCW zbierał w minionych rozgrywkach lepiej niż jakikolwiek inny point-guard w lidze!

Czterokrotnie wybierany Carter-Williamsa jako Rookie Miesiąca (listopad, styczeń, marzec, kwiecień).

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe MartinEden
  Odpowiedz

  Biedny Antoni, otrzymał tylko jedno wskazanie do All Rookie 2nd Team… I tak za dużo dla gracza, który miał najniższe PER wśroď rookies, którzy rozegrali co najmniej 52 mecze…

  (6)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Dexter4545
  Odpowiedz

  Ten sezon zweryfikuje Bennetta. Antek miał operacje barku w lecie i nie mógł normalnie przygotować się do sezonu. Do tego doszły jakieś problemy z astmą, nadwaga i grał jak grał na początku. No i trenerem Cavs był Gruby Majk, który nie ma w zwyczaju dawać dużo minut debiutanom i ogólnie był jedną wielką pomyłką.Może pod okiem nowego trenera zacznie grać na miarę nr 1.

  (25)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Ale się rozpisałeś redaktorze. Niesamowicie opisałeś tą piątkę. Dzięki za filmiki z ich wyczynami.

  Jesteś super redaktorem:D

  (30)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe pepe291086
  Odpowiedz

  @pln. Noo czytając Twoje wypociny sądzę , że nie zrobiłbyś tego lepiej. Więc lepiej napchaj się bigosem a później zamknij tyłek nosem. Pozdro ziomuś.

  (-12)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Parafraza
  Odpowiedz

  30.5 punktów, 10.1 zbiórek i 9.7 asysty – Big O
  18.0 punktów, 7.7 zbiórek i 7.3 asysty – Magic Johnson
  16.7 punktów, 6.2 zbiórek i 6.3 asyst – MCW
  Niedługo “podobne” do Magica i Big O statystyki w rookie season to 10 punktów, 5, zbiórek i 5 asyst

  (9)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Andre
  Odpowiedz

  @Mlecarz. między MCW a Magiciem jest różnica 1.3 punktu, 1.5 zbiórki i 1 asysty. a jeśli mnie pamięć nie myli, to MCW nie ma w swojej ekipie Kareema, przy którym gra jest duuużo łatwiejsza. no i MCW na dzień dobry prawie skompletował TD, a niewiele więcej mu brakowało do poczwórnej zdobyczy 🙂

  (4)
 7. Array ( )
  Zdjęcie profilowe AA6o
  Odpowiedz

  Michael Carter-Williams musi być dobry jak tylu menadżerów go zauważyło.
  Jednak spokojnie zobaczymy co będzie dalej i jak będzie się rozwijał.

  (0)
 8. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe kubson
  Odpowiedz

  Kilku zawodników to duże znaki zapytania. Bennett, Porter, Len i Noel. Pierwsza trójka to każdy może pójść w stronę niewypału albo jeszcze coś pokazać. AB może dość sporo zyskać na tym, że Cavs wybrali draft. Ekipę, która będzie miała taki zbiór talentów wielu trenerów by poprowadziło chętnie. A Cavs powinni wyłożyć pieniądze, na takim farcie powinni skorzystać. Mądry trener, który opanuje szatnie może mu sporo pomóc. Porter musi liczyć na nie przedłużenie Arizy. Wizards mocno na nim zależy, więc dostatnie więcej szans na grę, przepracuje porządnie okres przygotowawczy (miał kontuzje w poprzednim chyba) – musi wykorzystać szansę. Noel wchodzi bo Phily chyba schowa wreszcie czołg do garażu.
  Jeżeli chodzi o resztę, to ludzie mogą być jeszcze z Caldwell-Pope’a i McLemore’a. Może nie super gwiazdy, ale będzie z nich pożytek jeszcze.

  (1)

Gwiazdy Basketu