fbpx

USA vs Finlandia , czyli 2 punkty w II kwarcie Finów

13

rt

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w koszykówce, czyli Team USA rozpoczyna marsz po złoto.

Dzisiejszy rywal: Finlandia nie należy do światowych potęg basketu co widać w liczbie strat, chaosie na atakowanej połowie oraz spudłowanych rzutach z wolnych pozycji. Prosta sprawa: USA narzucili tempo, z którym ich przeciwnicy nie przywykli grać…

Priorytetem ekipy Mike’a Krzyzewskiego wyraźnie jest obrona linii rzutów za trzy. Żadnych trójek w twarz! Dla przypomnienia: w europejskim baskecie trójka znajduje się bliżej (7,24 m -> 6,75 m) w początkowych minutach chłopaki mnóstwo fauli wyłapali próbując naciskać rywali na obwodzie. Zdaje się, że przyjdzie im przywyknąć do fibowskich zasad sędziowania.

Wynik nie podlega dyskusji, będzie pogrom. Ale!

USA: ani jednej, solidnej, zespołowej akcji w ataku pozycyjnym. Nic tylko wykorzystywanie przewag indywidualnych, 1-na-1, polowanie na przechwyty i kontra. Czepiam się, wiem. Realizują założenia taktyczne w 100%.

Na plus: rewelacyjny powrót z ataku do obrony! Każdy pick and roll spychany do linii końcowej, nic środkiem – widzę tu  rękę Toma Thibodeau. Presja na piłce jest równa i konsekwentna. Nasi północni sąsiedzi dawno już stracili ochotę do gry, palą ich płuca i frustracja.

D-Rose! Widzieliście ten dunk?! 60-18 prowadzą Amerykanie po I połowie. Finlandia zdobyła 2 punkty w drugiej kwarcie (!) przyznacie, niecodzienne to osiągnięcie na tak wysokim poziomie rozgrywek.

Klay Thompson jest najgroźniejszym graczem USA bez piłki. Fenomenalny strzelec. Mało tego, jest też chyba najlepszym obrońcą obwodowym tej kadry. Innymi słowy: przed tym 24-letnim chłopakiem najpewniej maksymalny kontrakt w NBA. Do wypełnienia obecnego został jeden sezon w Golden State Warriors.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Kupiłem dostęp do fibabasketball.tv i hugo boss, nic nie obejrzałem.. odświeżałem, zmieniałem przeglądarki itd. Czyżby za duże obciążenie? Dajcie znać jak u was, bo nie wiem czy pisać już o zwrot.

  (2)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  USA grała z licealistami? Po prostu masakra jak taka drużyna jak Finlandia może grać na MŚ. USA faktycznie zero akcji pozycyjnej, po prostu pykali leszczy jak na treningu, 1 na 1 albo kontratak, nie musieli się wysilać i myśleć nawet. Dobrze w obronie a w ataku wykorzystywanie swojej siły i dynamiki. XI wiek, Mistrzostwa Świata i żeby drużyna przegrywała 60 pkt. Wstyd fińskie leszcze

  (-16)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Delva
  Odpowiedz

  Widzieliście ten moment, jak Rose dostał od kogoś z bara, krzywo na gościa spojrzał, po chwili dostał piłę, minął obrońcę jak tyczkę i przy**bał z góry! Kolana chyba zdrowe.
  Żal trochę tych fińskich fanów, dostać większą ilością punktów niż się zdobyło to wstyd.

  (17)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  @MG ja też się z tym męczyłem, ale zrobiłem sposobem- wylogowałem się, zalogowałem ponownie, kliknąłem ustawienie czy tam szczegóły konta i dopiero na live, później już w transmisji zmieniłem mecz na usa, bo inaczej nie działało.

  (2)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Co ciekawe.Oglądając inne mecze na tych mistrzostwach,widziałem jak sędziowie pozwalają na grę bardziej kontaktową (co mnie bardzo cieszy),ale oglądając mecz USA znowu widziałem to co w NBA faule momentalnie nie wiadome skąd…

  (-1)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sirklaus
  Odpowiedz

  Do MG, też kupiłem i miałem problemy straszne z wejściem na mecze live. Teraz sposób, wchodzisz wcześniej na stronę jakieś 20 min przed jakimkolwiek meczem i klikasz Watch LIVE, czasami trzeba spędzić jakiś czas odświeżając kilkakrotnie, w końcu pojawi się okienko podzielone na 4 ekrany i już bez przeszkód możesz oglądać wszystko. Pilnować trzeba tylko aby się nie wylogował, czyli włączasz mecz na pełny ekran i nie musisz go oglądać, wyłącz tylko oszczędzanie energii na kompie. Takim sposobem, wczoraj obejrzałem wszystko co mnie interesowało, a od rana szukałem sposobu na zalogowanie, pisałem maile do admina itp. Jakość jest bardzo dobra, jeśli masz dobre łącze.

  (2)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Jak z tymi transmisjami na tym livebaskettv? Dobrze idą czy ssie bo wlaczylem highlights i ledwo ciągnęły (rwało itp).

  Jak się wyłącza tam subskrybcję aby tylko za 1 mc skasowali?

  (0)

Gwiazdy Basketu