fbpx

Powrót Zacha LaVine | Lakers szukają transferu | co się dzieje z Stephem Curry

46

/WTMW

Knicks 93 Cavaliers 95

Jarrett Allen ostatecznie nie wystąpił, podobnie jak wykluczeni znacznie wcześniej Sexton, Rubio czy Markkanen. Założeniem sztabu Toma Thibodeau było więc wypchnąć Cavs nieco dalej od obręczy oraz odciąć rywalom jednostkę napędową. Darius Garland był histerycznie podwajany przez gości, nawet na dziewiątym metrze, nawet kosztem otwartych trójek Kevina Love (20 punktów 11 zbiórek 6/12 zza łuku).

Założenia były słuszne. Cavs choć byli zespołem przeważającym, zaliczyli w tym spotkaniu szereg przestojów oraz aż 22 straty.

  • 13:0 NYK na otwarcie drugiej kwarty
  • 7:0 NYK na starcie trzeciej
  • 7:0 NYK na zakończenie trzeciej
  • 13:1 NYK w czwartej odsłonie

Cavs robili co w ich mocy by tego rodzaju obronę wyeksponować. Garland zaliczył 12 asyst (piąty raz z rzędu dwucyfrowy wynik w tej kategorii). Cały zespół 29 asyst przy 35 trafieniach. Love czy Dean Wade rzucali z otwartych pozycji. Evan Mobley zaliczył wsad na pusty kosz, ale jak staram się Wam przekazać, zawody były wyrównane i trzymały w napięciu do końca. Kluczowe trafienie, przełamujące remis to trójka z rogu Garlanda, jedyna w tym meczu.

RJ Barrett (rośnie gwiazda) który piętnaście ze swoich 20 punktów zdobył w drugiej połowie, niewiele później miał niezłą okazję na zwycięstwo, ale jego rzut na wprost kosza nie doszedł do celu. Kolejny raz zawiodła ofensywa Nowojorczyków, rywale zmieniali każdą zasłonę w końcowym fragmentach co przełożyło się na izolacyjne rzuty poprzedzone kozłowaniem w miejscu.

Pacers 113 Pelicans 117

Indiana w dalszym ciągu bez dwójki podkoszowych i Malcolma Brogdona, nie bardzo potrafi bronić kosza. Do składu wrócił Caris Levert, oddał 21 rzutów, ale w głównej mierze była to partyzantka. Goście mimo osłabienia byli w grze do samego końca przede wszystkim z uwagi na popis pierwszoroczniaka Duane’a Washingtona Juniora, urodzonego w Niemczech 188 centymetrowego strzelca, który do ligi dostał się przez zaplecze, tj. G-League. Urodzony w 2000 roku DWJ będzie miał co wnuczkom opowiadać: 21 punktów 7/12 zza łuku.

Zwycięstwa niestety ugrać się nie udało, rzadko zdarza się by zespół słabszy z linii 7.24 metra o 39 punktów (!) wyszedł z pojedynku zwycięsko, ale zobaczcie na to:

  • 64:32 w polu trzech sekund
  • 18:5 w punktach z kontrataku

Sześciu graczy Pelicans skończyło grę z dwucyfrowym dorobkiem. Wśród nich Valanciunas, Graham, Hart, Temple, NWA oraz skazany na areszt domowy Jaxson Hayes.

Bulls 111 Thunder 110

Brzydkie zwycięstwo, ale wezmą i takie. Wczorajszy mecz z Orlando kompletnie Chicago nie wyszedł. DeMar DeRozan chcąc nie chcąc rzeźbił samodzielnie. Dziś dali mu odpocząć, jego miejsce zajął powracający do składu Zach LaVine (23/7/7). I choć w czwartej kwarcie gospodarze byli świeżsi i odrobili straty (zabrakło dominacji DeRozana pod koniec, tego chyba wszyscy się przyzwyczaili) Bulls wyglądali nieco lepiej jako drużyna. Ayo Dosunmu rozegrał najlepszy mecz w karierze, trzecią kwartę skończył rzutem z połowy. Przy jego nazwisku dopisujemy 24 punkty przy 10/14 z gry 5 zbiórek i 8 asyst.

Inne ozdoby spotkania to na przykład blok Jeremiah Robinsona Earla (JRE) który dosłownie połknął próbę wsadu rywala albo Vucevic posadzony na parkiet przez Kenricha Williamsa. Najlepszym strzelcem zawodów ponownie Shai Gilgeous Alexander (31 punktów 10 asyst 3 przechwyty) któremu marzy się zapewne występ w All-Star Game.

Vucevic (26/15/4) też dużo lepiej się czuje w towarzystwie silnego skrzydła potrafiącego wesprzeć jego niedostatki mobilności w obronie. Mam na myśli m.in. powrót Javonte Greena. Co jeszcze? Coby White nie nadaje się na point guarda. To jest tylko i wyłącznie catch and shooter, powtarzam się wiem. Ktoś widział jak mu SGA wybrał piłkę w koźle od tyłu? Szkolne błędy.

Jazz 109 Suns 115

Drugi rozgrywający Cameron Payne zaniemógł – ma problem z nadgarstkiem, będzie przebadany ponownie za dwa tygodnie. Jazz choć zdziesiątkowani, miotali za trzy (siedmiu graczy zaliczyło kolektywnie 45% skuteczności) stąd konieczność wzmożonej pracy Chrisa Paula. 36-letni playmaker spędził dziś na boisku 40 minut osiągając 27 punktów 9 zbiórek 14 asyst przy 10/17 z gry. Mało tego, on piętnaście oczek przytargał w czwartej kwarcie, w dużej mierze po cwaniacku, ale najważniejsze: zrobił wynik.

Jego tegoroczne średnie to 10.1 asyst 18.8 potencjalnych asyst oraz 2.3 strat. Ostatnim zawodnikiem notującym 10 asyst i poniżej trzech strat był tenże sam Chris Paul w sezonie 2015/2016. Czyje barwy wtedy reprezentował? Kto pamięta?

Hassan Whiteside letargiczny, ale co się dziwicie? Po pierwsze praca dzień po dniu, po drugie kompletnie pogubiony w obliczu konieczności wychodzenia do gry dwójkowej zarządzanej przez CP3. Myślę, że gdyby go ściągnęli wcześniej z boiska, Jazz mieliby lepsze szanse na wygraną. Co poza tym?

Przesadnie pewny siebie Devin Booker: 33 punkty na 35 rzutach. Biyombo raz jeszcze: 16 punktów 13 zbiórek z ławki. Cam Johnson 20 punktów w tym pięć celnych trójek.

Other NBA news

-> Słyszę, że Lakers przymierzali się do transferu Jerami Granta z Detroit, ale nic z tego nie wyjdzie. Jakby ktoś pytał, sam zawodnik nie ma ochoty grać trzecich skrzypiec za LeBronem i AD. Ten ostatni notabene ma dziś w nocy wystąpić przeciwko Brooklyn Nets. Przeszło miesiąc przesiedział ze skręconym kolanem, zobaczymy co pokaże. Osobiście mam pewne obawy.

To oczywiste, że LAL potrzebują wsparcia kadrowego. Gracza wszechstronnego defensywnie, koniecznie z rzutem. Wszystko ekstra będzie ekstra. W zamian proponują przyszły pick I rundy draftu, Kendricka Nunna oraz zawodzącego oczekiwania Talena Horton-Tuckera. Wyrok na tego ostatniego już zdaje się zapadł.

-> Co się dzieje ze Stephenem Curry? Widzieliście kiedyś tyle niecelnych rzutów na treningu w wykonaniu Stepha? W połowie meczów w tym sezonie SC#30 nie był w stanie osiągnąć choćby 40% skuteczności z gry. Pod tym względem (FG%) wyprzedza go choćby Russell Westbrook!

Co oczywiście nie zmienia faktu, że ofensywa Golden State jest wielokrotnie bardziej groźna z Currym na placu niż bez i mam na to dowody, które przedstawię o ile macie w tym zakresie wątpliwości. Chodzi o “siłę przyciągania” i przestrzeń do pracy generowaną kolegom.

Dobrego dnia wszystkim. b

46 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Myślę, że większość nie potrzebuje tego dowodów, aczkolwiek taka analizę za to większość chętnie by przeczytała

    (68)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    Co do meczu Utah vs PHX:
    1. W 4 kwarcie był remis i nawet drobna przewaga UTH,
    2. Whiteside jest beznadziejnym centem,
    3. Paschall powinien grać więcej minut zamiast Royca, jest silny jak tur, umie rzucić i gryzie parkiet,
    4. Clarkson rzuca jakby jutra miało nie być, ale jest w UTH potrzebny jak balsam na rany bo ławka wygląda tragicznie ofensywnie (nie licząc Gaya)
    5. Ku bólowi mojej d*py i serca UTH nic w tym roku nie ugra i potrzebne jest odświeżenie składu 🙁

    (22)
  3. Array ( )
    Odpowiedz

    2015-16 to jeszcze czasy w LAC z Blejkiem i DeAndrzejem, w międzyczasie pozwiedzał tyle klubów że mam wrażenie jakby to było ze 100 lat temu.
    Fajnie że się odnalazł na stare lata, lepiej się go ogląda w Phoenix niż z czasów Lob City, nie mówiąc już o wszystkich przystankach po drodze.

    (15)
  4. Array ( )
    Odpowiedz

    “W zamian proponują przyszły pick I rundy draftu, Kendricka Nunna oraz zawodzącego oczekiwania Talena Horton-Tuckera. ” – proponuję złożyć ofertę za KCP ;P

    (30)
    • Array ( )

      Ta oferta jest aż zabawna, zupełnie jak dziecko 6 letnie, które chętnie się zamieni zabawkami, ale weźmie fajne, a od siebie da te słabe.

      (17)
    • Array ( )

      Wychodzi na to, że Lakers nie mają żadnych interesujących graczy do wymian, Westbricka nikt nie chce, weteranów na minimach Lakers oddać nie mogą, bo się budżet nie zepnie i tak w kółko 😂😂🤷‍♂️🤷‍♂️

      (14)
    • Array ( )

      Kibice płaczka zawsze lubią narzekać że ich królewna nie ma z kim grać . Więc jak LAL chca wymiany to niech wytransferuja AD. Na niego napewno chętni się znajdą i docenia go bardziej niż fani LeFlopa

      (5)
    • Array ( )

      Z ciekawości kto tak mówi ?
      Wiadomo rozwód rodziców to niefajna sprawa, ale chłop ma 34 lata, swoją rodzinę i nie mieszka ze starymi więc jakoś nie wierzę w tą koncepcję.

      (15)
    • Array ( )
      simmons aka snajper 25 stycznia, 2022 at 16:51

      Przyczyn faktycznych może być kilka , ale przestrzelonych czystych layupow nic nie tłumaczy a zdarza mu się to często . Chłop zasuwał za trzech biegając po całym parkiecie może zwyczajnie się zajechał

      (5)
  5. Array ( )
    Odpowiedz

    No to dzisiaj przewiduje 50 pkt Currego 🙂 Ostatnio Tatum się obudził po artykule dzisiaj podobnie będzie z Currym. Tak swoją drogą to nie da się zagrać całego sezonu na takiej samej intensywności i skuteczności. Zawsze przyjdzie ten słabszy okres. Zreszta całe GSW ostatnio gra słabiej, ale miejmy nadzieje, że to chwilowa obniżka formy.

    (5)
  6. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    Lakers chcą handlować zawodnikami , którzy być może najlepsze mecze mają jeszcze przed sobą , a leśne dziadki są nie do ruszenia. Ciekawe.

    (5)
    • Array ( )

      Mało tego, w grę wchodzi także pick pierwszej rundy draftu, który dla Lakers przypada najbliżej zdaje się za jakieś pół dekady. Niezależnie od tego czy wygrają mistrzostwo czy nie, a ten powóz na razie ciągną liche konie, przynajmniej kilkuletnia przyszłość jawi się blado.

      (7)
  7. Array ( )
    Odpowiedz

    Od rana czekałem na artykuł by podziękować Ci Bartku za przywrócenie mi frajdy w zabawie z bukmacherką. Dziś zapisuje się do grupy typera 🙂 Wczoraj z ciekawości po kilku latach obstawiałem kierując się opisem spotkań i siadło 🙂
    OKC słabo gra pod koszem to i Vucevic musiał rzucić więcej niż 17 🙂
    Pozdrawiam
    PS: Wczoraj ktoś na lajwie u Keepthebeat pytał co chłopaki sadzą odnośnie Twojej tezy na temat Embida.

    (6)
    • Array ( )

      LAL nigdy nie rozwijali talentów od zera z wyłączeniem Magica i Kobe. Organizacja skupia się na ściąganiu graczy z innych zespołów coś jak PSG w piłce nożnej.

      (16)
    • Array ( )
      simmons aka snajper 25 stycznia, 2022 at 16:57

      Veen. Bardziej porównał bym ich do Realu Madryt . Mimo wszystko mają swoją historię i są najpopularniejsi i najbardziej utytułowani . PSG jeszcze nic nie wygrało a skupuja gwiazdy na szybko bardziej jak Brooklyn Nets.

      (10)
  8. Array ( )
    Odpowiedz

    jak tak patrzę na te rzuty Currego z treningu, to wszystko co nie trafione, to pierwsza obręcz… Czyżby zajechany za mocno?

    (4)
  9. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    No troszkę mało tych talentów wymieniłeś. Elgin Baylor i Jerry West grali tylko w Lakers.
    Z Magicem grał James Worthy. Piersze klika sezonów grali tam Eddie Jones , Nick Van Exel , Julius Randle.
    Tamże ukształtowali się Vlade Divac i Andrew Bynum.
    Przykładów można więcej znaleźć , to tylko najbardziej jaskrawe.
    Pozdrawiam

    (2)
  10. Array ( )
    Odpowiedz

    Curry za dużo na siłce spędza czasu. Bicki ma sztywne i kość nie podaje jak powinna. Zluzować pakernie i procent wróci do normy.

    (-3)
  11. Array ( )
    Odpowiedz

    Ej a jak myslicie, jak duzy wplyw na spadek skutecznosci rzutowej wielu zawodnikow (w tym Currego), ma zmiana pilki ze spaldinga na wilsona? Admin?

    W koncu dla takich graczy jak Curry, ktory ciska pilka non stop, taka zmiana i detal moze miec spore znaczenie.

    Dziwne ze nikt z graczy sie na ten temat nie wypowiada ale zaloze sie ze maja zakaz. Kiedys byla taka sytuacja ze zmienili pilke i wszyscy zaczeli na nia narzekac i wrocono do spaldinga a teraz cisza, temat tabu.

    (7)
    • Array ( )
      MJ, the ice cream truck driver torturer 25 stycznia, 2022 at 21:39

      Nie no, z tym zakazem to przesadziłeś mocno. Kilka głosów się podniosło: Paul George narzekał, Devin Booker stwierdził, że Spaldingi są zawsze takie same w przeciwieństwie do Wilsonów, a CJ McCollum powiedział, że nietrafione rzuty to wina strzelca, nie piłki.

      Jak to zwykle bywa, czynników może być wiele, nowa piłka, ostatnie zmiany przepisów, czy coś co przeoczyłem. Na szczęście mamy powszechny dostęp do bball-reference i możliwość sprawdzenia co w trawie piszczy. Na tapetę wziąłem 10 ostatnich sezonów:

      LEAGUE AVERAGE:
      Season FG% 2PT% 3PT% FT%
      2021/22 45,4 52,5 34,8 77,2
      2020/21 46,6 53,0 36,7 77,8
      2019/20 46,0 52,4 35,8 77,3
      2018/19 46,1 52,0 35,5 76,6
      2017/18 46,0 51,0 36,2 76,7
      2016/17 45,7 50,3 35,8 77,2
      2015/16 45,2 49,1 35,4 75,7
      2014/15 44,9 48,5 35,0 75,0
      2013/14 45,4 48,8 36,0 75,6
      2012/13 45,3 48,3 35,9 75,3

      Moim zdaniem wszystko w normie.

      (3)
  12. Array ( )
    Odpowiedz

    Czytałem ploty, że Harden chce zrezygnować z opcji gracza i sprawdzić się na rynku.
    może faktycznie zobaczymy wymiane Harden-Simmons?

    (1)
  13. Array ( )
    Odpowiedz

    Włączyłem ten filmik z Currym nastawiając się na festiwal cegieł, a tam takie fiu bździu… Jakby Ben Simmons tak “nie trafiał” to by Szóstki biły się o 3peat w tym roku. Może chłopak zatęsknił za planetą, z której przybył, a może myśli jak by tu wymienić siebie na Westbrooka i spadek skuteczności to jedyne co mu do głowy przyszło.

    (13)

Komentuj

Gwiazdy Basketu