centered image

Tajemnice Terry’ego Roziera

15

tr

„With the 16th pick, of the 2015 NBA Draft, The Boston Celtics select… Terry Rozier from University of Louisville.” Te słowa wypowiedziane przez komisarza w noc draftu były zaskoczeniem nie tylko dla kibiców Celtics, ale i dla samego zainteresowanego. W swoim drugim roku na Louisville Rozier był typem gracza all-around, dostarczał drużynie 17.1 punktów 5.6 zbiórek i 3.0 asyst w 33 minuty spędzane średnio na boisku.

Żaden raport nie notował go tak wysoko, został wybrany przed chociażby mierzącym 206 cm Samem Dekkerem, który zaliczył świetny sezon w barwach finalistów z Wisconsin. Wybór kolejnego rozgrywającego do składu Celtics (Marcus Smart, Isaiah Thomas, Evan Turner?) wydawał się zupełnym szaleństwem, a zwłaszcza tego konkretnego gościa, jak wiemy Boston wybierał jeszcze z 27. i 33. pickiem a co za tym idzie, istniała spora szansa, że Rozier będzie jeszcze do wzięcia.

Danny Ainge zdecydował się na tego chłopaka, nie zważając na palące potrzeby zespołu: strzelcy zza łuku,  gabaryty w trumnie. Nie wierzył raportom mówiącym o brakach Roziera jeśli idzie o przegląd parkietu, niepewnym rzucie z dystansu i ograniczonych możliwościach rozwoju na poziomie NBA. Posłuchał chyba nielicznej grupy skautów, która widzi w 21-letnim Terrym kolejnego Damiana Lillarda. W każdym razie, dla Roziera pokonywanie trudności to coś, co robi całe życie.

Wycinki z gazet, zdjęcia, a pod poduszką koszulka Celtics z podobizną Terry’ego – tak wygląda kojo Roziera Seniora w zakładzie karnym w Lake Erie. Do odsiadki pozostało mu jeszcze 3 lata z 13 zasądzonych za zabójstwo, porwanie i rozbój. Chęć zobaczenia syna grającego w NBA na żywo i uściskanie go jest jego największym pragnieniem.

Terry Rozier przyszedł na świat 17 marca 1994 w Youngstown, Ohio. Miejsce to czasy świetności ma dawno za sobą. Kiedyś prężnie funkcjonował tu przemysł stalowy, ale po recesji miasto weszło w skład tzw. Rust Belt. Obecnie najlepiej prosperującym biznesem jest tu więziennictwo. Na terenie miasta znajdują się trzy więzienia, a okolica ma jeden z najwyższych wskaźników przestępczości i morderstw w całych Stanach.

W Youngstown po prostu się tkwi, bo to jedyne życie, jakie znasz [Gina Tucker, matka]

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Combo
  Odpowiedz

  Nawet nie znałem jego historii i w dniu draftu chwilowo byłem zaskoczony jako fan Celtów, ale potem potem popatrzyłem na to jak on w ogóle gra, na jakieś skróty z meczów, na słabości i mocne strony i pomyślałem lubię tego gościa.
  Ludzie z takich środowisk mają zazwyczaj 2 strony, albo będzie miał tak twardą dupę, że zostanie gwiazdą, albo stoczy się jak mu się nie będzie powodzić. Oby to było to pierwsze bo ma naprawdę świetny potencjał i jako fan Celtów cieszę się, że mamy go w ekipie.

  (42)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Gadom
  Odpowiedz

  Też byłem sceptycznie nastawiony. Pomyślałem, kolejny, który zginie w tłumie i za rok nikt nie będzie o nim pamiętał. Teraz jednak widzę, że gość ma papiery na granie, no i motywacji na pewno mu nie zbraknie. Po takich doświadczeniach życiowych poradzisz sobie z każdą presją. Byle nie skończył jak jego idol z dzieciństwa.

  (15)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe D.Roseeee
  Odpowiedz

  Rzeczywiście przypomina trochę styl Lillarda.
  Ciekawy chłopak. Jeżeli będzie ciężko pracował na pewno odniesie sukces. Także wybór zdecydowanie na plus.

  (0)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  A ja uważam, że całą karierę będzie ligowym średniakiem. Coś jak MAtt Barnes. Skończy jak Steve Francis. Niestety genów nie oszukasz. Ostatnio było to widać na przykładzie Johna Hensona. Podpisał nowy lukratywny kontrakt, a chciał obrobić sklep z zegarkami. To jest silniejsze od nich. Murzyni są jak Cyganie, kradzież mają we krwi.

  (-32)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  @Hieronim Budka
  Co ty gadasz, Henson chciał kulturalnie wydać kilkadziesiąt tysięcy dolarów na Rolexa, problem w tym, że pewnie ubrał się jak to zwykli ubierać się murzyni, a obsługa sklepu nie była przyzwyczajona, że jeśli do sklepu wchodzi młody murzyn to na pewno nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na zegarek.
  I już pomijając twoje ciemnogrodzkie myślenie związane z rasą, bo białych zabójców jest tyle samo co czarnych, wszystko jest kwestią środowiska, a to ile melatoniny masz w swojej skórze ma wpływ tylko przy opalaniu

  (6)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe TracyMcKobe
  Odpowiedz

  Glad to be the Celtic, once a Celtic always a Celtic
  Witamy Rozier, podobno dobrze rzuca wolne i sieka zza łuku na high 6tees. Tak było w scouting raport. Zobaczymy w praniu

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  „Zgodnie z literą tamtejszego prawa, jeśli ginie człowiek podczas popełniania przestępstwa, oskarżonym stawia się zarzut morderstwa.”

  Piekny kraj pod względem prawa.

  A z chłopaka może bedą ludzie, chociaz nie wiadomo czy przeszłosc da o sobie zapomnieć.

  (3)
 8. Array ( )
  Zdjęcie profilowe BLC
  Odpowiedz

  @up: dokładnie, też na to zwróciłem uwagę. I nie ma żadnego znaczenia, że zabity był częścią szajki i przyszedł z nimi, ani że to nie żaden ze skazanych pociągnął za spust. Cała wina spada na agresorów. Ciekawe czy we wszystkich stanach tak jest. Sporo w USA podobnych sytuacji. Tu np. coś w związku z trzymaniem broni w domu. 2nd amendment @ its best, aczkolwiek każdy kij ma dwa końce…
  http://abcnews.go.com/US/okla-woman-shoots-kills-intruder911-operators-shoot/story?id=15285605

  (1)
 9. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe dalris
  Odpowiedz

  @ds Co Ty człowieku pieprzysz? Białych zabójców jest tyle samo co czarnych? Przykład: sprawcy zabójstw, lata: 1980-2005, Czarni 52.5% biali 45,3%. Ile jest czarnych w populacji? 12,5% a białych 72,5%.
  Podsumowując, podtrzymujesz swoje zdanie? Czy może przyznasz, że jesteś ignorantem albo manipulatorem?

  (11)
 10. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Szeffus
  Odpowiedz

  Witam, mój wpis jest wprawdzie skierowany do redakcji ale być może otrzymam poparcie od czytelników. Czy mogłaby powstać seria wpisów o najciekawszych seriach plejofs od powiedzmy 1990 roku. Oraz czy moglibyście dodać stronę, na której można by obejrzeć daną serię. Nie będę ukrywał, że jestem laikiem, jeżeli chodzi o historię nba, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, a zapewne wielu z czytelników z sentymentem wrócą do jakże pięknych chwil kiedy ich ulubione drużyny zmagały się w fazie posezonowej. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby oraz życzę miłej nocy.

  (5)
 11. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe szarygrey
  PATRON
  Odpowiedz

  melatonina to hormon koordynujacy prace zegara biologicznego i murzyni nie maja go wiecej….melatonine podaje sie ludzi ktorzy maja zaburzenia snu i przestawiony dzien z noca

  (1)
 12. Array ( )
  Odpowiedz

  A w 2019 będzie już jednym z najlepszych rezerwowych PG w lidze, a samemu z rolą rezerwowego mu się będzie ciężko pogodzić, przez co a lato 2019 odejdzie do Phoenix

  (2)

Gwiazdy Basketu