fbpx

Zapowiedź NBA playoffs: (4) Raptors vs (5) Wizards

12

ss

W mojej skromnej opinii najciekawsza para pierwszej rundy playoffs. Najbardziej wyrównana, oferująca najciekawsze pojedynki oraz naszego Polish Hammera. Naprzeciwko siebie staje dwóch trenerów oskarżanych o niewykorzystywanie potencjału ekip. Dla jednej z drużyn sezon zakończy się wielkim rozczarowaniem a jej coach zapewne straci pracę.

PG: John Wall vs Kyle Lowry

Key match-up. Dwóch rozgrywających o zupełnie innym stylu gry. Obaj z ambicjami do gry obronnej i bycia liderami zespołów.

Może najpierw o Janku: rywale z pewnością będą przechodzili pod zasłonami, by zachęcać go do rzutów z półdystansu. W minionym sezonie z 4-5 metrów trafiał około 40% prób (nieźle) ale w playoffs tempo jest większe, praca cięższa stąd ręka lubi płatać figle albo siły w nogach nie styka. Wall to oczywiście fantastyczny sprinter, zdecydowanie powinien korzystać ze swojego gepardziego pierwszego kroku i napędzać szybkie ataki lub atakować kosz w izolacjach… Inicjującym ruchem w ataku pozycyjnym Wizards od lat jest zasłona dla Johna, stawiana albo przez rolujących pod kosz wysokich albo skrzydłowego wyskakującego na obwód. Od decyzji Wall zależy w dużej mierze kształt i powodzenie akcji stąd jest to postać dla losów serii absolutnie kluczowa.

Lowry jest naczelnym wodzem w obozie Dinozaurów, rozsądnie prowadzi ataki, znakomicie współpracuje z obwodowymi, a do tego lubi pograć bez piłki zestawiony z Greivisem Vasquezem. Czuję, że tę dwójki grającej obok siebie naoglądamy się w tej serii do znudzenia. Lowry to znakomity strzelec z kozła czy bez. Ma przy tym bardzo dobrą selekcję rzutową i wystarczy moment nieuwagi Walla, a będzie kara. Nie spodziewam się Kyle’a grającego zbyt agresywnie pod kosz, bo musi uważać na Johna w szybkich atakach.

Przewaga: Wizards (minimalnie)

SG: DeMar DeRozan vs Bradley Beal

X-Factor. Jestem przekonany, że seria rozstrzygnie się na obwodzie. Jak widzieliśmy w pierwszym meczu, DeRozana kryć będą wymiennie Pierce i Otto Porter, a to daje sporą przewagę atletyzmu graczowi Raptors. Tylko czy będzie potrafił ją wykorzystać? Przeciwko potężniejszemu Paulowi nie będzie mógł zbyt często ustawiać się do swojej ulubionej gry tyłem na lewym łokciu, za to częściej powinien wjeżdżać pod kosz z piłką. Bardzo możliwe, że DeRozan będzie musiał wcielić się w postać lidera ekipy. Wciąż oddaje za dużo trudnych rzutów z półdystansu, choć potrafi być stąd naprawdę skuteczny. Jeśli tylko nie przesadzi z ilością rzutów z odchylenia powinien być kluczem w ofensywie Dinozaurów.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4

Ostatnie Wpisy

12 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe burningPL
  Odpowiedz

  Jakiś dowcipny redaktor tejże strony, napisał, że Paul Pierce będzie rozrysowywał zagrywki dla Otto Portera w time-outach. Mam nadzieję, że PP#34 odpowiedział mu wystarczająco. Sam pociągnąć Beala i Wall’a w game 1, a gdyby dali mu oddać ostatni rzut czwartej kwarty mecz by się zakończył takim samym skutkiem jak pierwszy rzut dogrywki (wykonał go Pierce). Co roku w niego wątpicie, lecz w PO jak nawet w brooklynie przypomina Pierce Wam, że nawet w wieku 38 lat jest czołówką ligi na pozycji SF, gdy dostanie minuty i rzuty.

  Najwierniejszy fan Pierce na ziemi. Dziękuję, dobranoc. 😀

  (1)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Nba.16
  Odpowiedz

  najlepsza para ? Wczoraj mecz pomijajac 4 minuty 4 kwarty byl nudny jak nie wiem co. Za to houston z dallas byl kozakiem. Po wczorajszym meczu toronto i wizzards zastanawialem sie jakim cudem oni sa w PO? Nic nie pokazali w ataku ani w obronie serio. Pudlowali na potege, jestem obecnie w stanach i mam farta bo wszystkie mecze sa w telewizji, i ze wszystkich meczy ten byl najgorszy… A myslalem ze bedzie odwrotnie

  (-3)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sirklaus
  Odpowiedz

  Dla prawdziwego kibica, nie ważne jest czy piłka wpada czy nie. Każda akcja jest naładowana emocjami. Jak Marcinowi coś wychodzi, cieszę się tak jakbym sam grał. Dla mnie, wczorajszy mecz Wiz miał atmosferę playoffs i był szalenie ciekawy, pomimo małego okienka w przegladarce. Wygramy tę rundę.

  (2)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Przy rezerwach doszło do przestawienia zawodników- Gooden opisany jest w Raptors, a powinien być w Wizards, a Johnson odwrotnie.

  (0)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe dawid1714
  Odpowiedz

  Nba16

  Naprawdę jesteś w Stanach? Skoro tak to jak nikt powinienes wiedziec ze Wizards Raptors grali o 12:30 w południe. Rozumiesz to ?
  Nie jeden mecz był taki w tym sezonie o tej godzinie i każdy był beznadziejny. Nikt nic nie trafiał.

  Do tego to pierwszy mecz playoffow. Co Ty myślisz ze to są jakieś roboty i ręce im się nie trzesa? Derozan, Beal nie trafiali nic.

  A Paul Pierce który niejednego playoffy grał z zimną krwią i mocna ręką walił rzut za rzutem.

  (0)

Gwiazdy Basketu